Menu

Sterylność w salonach kosmetycznych

22 stycznia 2019 - Salony kosmetyczne
Sterylność w salonach kosmetycznych

Version:1.0 StartHTML:0000000157 EndHTML:0000004852 StartFragment:0000000490 EndFragment:0000004833

Blizny odnoszą się do większości spośród nas. Pokazują się po powierzchniowych obrażeniach i bledną bez pozostawienia po sobie pozostałości. Są a nawet też takie, które zbierają nam sen z powiek, tworząc trudności estetyczne, a choćby i zdrowotne.
Na wstępie warto omówić kompletnie z jakimi odmianami blizn mamy do czynienia. Ze względu na ich charakter wyodrębniamy trzy odmiany. Pierwszym z nich są blizny przerostowe, zwane w inny sposób hipertroficznymi. Ich narodziny z reguły określone jest rozciągniętym w czasie się procesem gojenia innymi słowy w wyniku infekcji. Blizny tego typu są czerwone, pogrubiałe, wznoszące się ponad poziom skóry, pomimo tego utrzymujące się w granicach rany. Wraz z mijaniem czasu może dojść do ich wolnego wygaszania. Drugim rodzajem blizn są keloidy, to znaczy bliznowce. Są to zmiany przypominające guzy, które stworzone są z tkanki łącznej włóknistej. W odmienności do blizn przerostowych, omówionych powyżej, rozwijają się poza zasięg rany głównej. Nadzwyczaj istotną właściwością tego rodzaju blizn jest fakt, iż nie poddają się nieszczęśliwie samodzielnej redukcji wraz z przemijającym czasem. Keloidy zwykle posiadają chaotyczny kształty oraz czerwoną lub fioletową barwę. Ich tworzenie związane jest z osobistymi warunkami do zbyt przesadnie produkowania włókien tkanki łącznej. Ostatnim rodzajem blizn są blizny atroficzne, nazywane zanikowymi. Przytoczone blizny odznaczają się zwykle okrągłym kształtem. Jako że, że leżą niżej poziomu skóry, formą przypominają miejscowe zagłębienie. Powstają zazwyczaj w wyniku przebiegu trądziku lub odbytej ospy wietrznej. Do gromady blizn zanikowych wliczane są ponadto rozstępy.
Generowanie się blizn jest typowym przebiegiem gojenia się skóry po licznego typu kontuzjach przerywających ciągłość traknki. Uszkodzona skóra wymieniana jest tkanką łączną, a całe gojenie się rany zachodzi na płaszczyźnie 4 stopni. Faza 1 jest stopniem zapalnym, jaki posiada zalążek w chwili gojenia. W okresie czasu od 24-48 godzin dochodzi do przekrwienia, a naczynia włosowate stają się z większym natężeniem przepuszczalne. Rana zostaje wypełniona skrzepem krwi, który jest doskonałym opatrunkiem i ochrania ranę przed odwodnieniem i drobnoustrojami chorobotwórczymi. Konsekwencją fazy zapalnej jest ograniczona faza zapalna. W tym etapie rana oczyszcza się. Do rany rozpoczynają dobiegać naczynia krwionośne, trwa to około siedmiu dni. W trzeciej fazie rozpoczyna się okres gojenia. Generowany kolagen sprawuję rolę podpierania tworzącej blizny. Występuje równowaga wśród ilością produkowanego kolagenu, a tym, który ulega rozkładowi i usunięciu. W szczególności ważne jest ażeby pamiętać o ciągłym czyszczeniu rany i dezynfekcji, z tego powodu że postępowania te minimalizują zagrożenie pozostawania blizn. Końcową fazą w gojeniu się blizn jest okres przebudowy. Jest to długookresowy etap, który umie trwać od paru miesięcy, nawet do kilku lat.
Na kompleksowy wygląd blizny ma funkcjonowanie sporo czynników. Zwłaszcza istotne są rodzaje urazu, innymi słowy odróżnienie czy powstały poprzez zranienia, oparzenia, bądź cięcia chirurgicznego. Na ostateczny charakter blizny ma wpływ również zjawisko w jakim polu na ciele się znajduje oraz specyficzne cechy organizmu, do których zaliczamy tendencja do bliznowacenia. wszystkie blizny w czasie swojej świeżości wyróżniają się różowym kolorem, przy tym wraz z mijaniem czasu bieleją i przybierają perłową barwę. nigdy niestety nie nawracają do fizjologicznego koloru skóry. spowodowane jest to deficytem pigmentu w tkankach blizny. Ponadto blizny skórne pozbawione są wszelkich przydatków skórnych jakimi są włosy, gruczoły łojowe oraz mieszki włosowe.

Powinniśmy pamiętać o tym, że ogólny wygląd zewnętrzny blizny polega w wielkim stopniu od naszej skrupulatności w jej pielęgnacji. oprócz wykorzystywania kremów i maści niewskazane jest szarpanie strupków, które wybudowane są w okresie gojenia się rany. Strupki w okresie gojenia same odrywają się, a ich obrywanie może spowodować do nieoczekiwanej infekcji oraz powiększenia się blizny. Po procedurach w otoczeniu brzucha lub cesarskim cięciu wypada troszczyć się o utrzymanie wagi. Zawyżony powiększenie tkanki tłuszczowej sprawi rozciągnięcie skóry, a wraz z tym blizny, która będzie większa, jeśli rana jest usytuowana na strefach zagrożonych zwiększonym napięciem (np. na kolanie, łokciu) wypada ograniczyć zginanie łokcia lub kolana aby nie doprowadzać do zerwania się blizny. Przez co najmniej rok blizna musi być strzeżona przed promieniami słonecznymi. brak osłony kremami z filtrem lub okrywania blizny okryciem może spowodować do przerostów, towarzyszyć może dokuczliwe swędzenie, ból i pieczenie.
Blizna wysuwana na promieniowanie słoneczne jest w stanie również stać się dużo ciemniejsza co na złość ją podkreśli.

Blizny jako naturalny proces gojenia się ran są w stanie przyczynić się do odbierania dyskomfortu nie tylko fizycznego ale także psychicznego. w wielu przypadkach świadczone są czynności plastyczne i chirurgiczne w zamiarze usunięcia blizn. Są wprawdzie bolesne i inwazyjne. Niosą za sobą ryzyko powikłań, natomiast nie są koniecznością i ostatecznym wyjściem na uwolnienie się tych nieładnych zmian.

W Lublinie usuwanie blizn za pomocą lasera Emerge TM świadczy salon medyczny Laser Look. Laser Emerge TM wywodzi się z grupy laserów frakcyjnych. sprawdzony jest do zabiegów usuwających zmarszczki, a także wszelkich zmian skórnych spowodowanych przebiegiem starzenia. redukuje poszerzone ujścia gruczołów łojowych, zmienność tekstury skóry, powierzchniowe zmiany pigmentowe, rozstępy oraz przede wszystkim pomaga zmniejszać blizny. za pomocą niemu możliwe jest pozbycie się szpetnych blizn bez obowiązku odwiedzić u chirurga. uważa się go więc za fantastyczną alternatywę dla różnych sposobów przełamywania zmiany skórne. Zaczerwieniona cera i opuchlizna w polu procedury zmniejsza się do zera w ciągu od 24 do 48 godzin. Mimo to nie jest konieczna rezygnacja z codziennych obowiązków i aktywności. przy tym laser na blizny Emerge TM jest całkiem bezpieczny dla organizmu pacjenta i nie powoduje niepożądanych kłopotów. generuje światła laserowe, które nie dotyczą całej powierzchni tkanki poddawanej serii zabiegów, a jedynie pewną jej część w wersji punktów. Jego kompleksowość i elastyczność ułatwia ujędrnienie i napięcie skóry, przez odbudowę oraz wytwarzanie przez fibroblasty kolejnych włókien kolagenowych i elastynowych. powinno się zaakcentować, że laser ten jest zaprojektowany do zabiegów, które nie wymagają okresu rekonwalescencji, należyty jej okres jest niezwykle krótki. Jest to jedno z najbardziej zaufanych rozwiązań dzięki czemu możliwa jest walka z bliznami różnego pochodzenia. Ilość zabiegów koniecznych do zlikwidowania niechcianej blizny jest zależna od jej wielkości. Pierwsze owoce zabiegu można zobaczyć już kolejnego dnia, a pełne następstwa otrzymuje się nawet po 3 miesiącach, po okresie gdy skóra zostanie przebudowana i zagojona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *