Menu

Co mówi kształt paznokcia o stanie zdrowia

22 stycznia 2019 - Paznokcie
Co mówi kształt paznokcia o stanie zdrowia

Manicure u pani to swoją drogą szczegół, jakkolwiek gdy poprawnie sie zadba o ten element to potrafi przyciagać uwagę i zaświadczać o jej stylu. Dlatego tak mocno popularne jest wykonywanie manicure i pedicure, ale w współczesnych czasach wolno tak go zrealizować aby utrzymywał się na ręce przez kilka tygodni.
Ogromną powodzeniem cieszą się manicure hybrydowe. Jest to najlepsze rozwiązanie dla dziewczyn które pragną aby ich ręce prezentowały się dobrze cały okres i jedocześnie nie traciły czasu nad rutynowym zdobieniem paznokci. Modna hybryda łączy się na kładzeniu specjalnego lakieru który utwardza się lampą UV żeby nadać mu sztywność i solidność. Procedura zaczyna się od nadania formy normalnej płytce specjalistyczną frezarką lub pilniczkiem. Tak utworzone wszystkie paznokcie potem matowi się, tz. ściera mało wierzchnią warstwę aby lakier lepiej kontaktował się. Opracowuje się oprócz tego skórki poprzez ich wycięcie lub odsunięcie. Na tak przygotowanej bazie jest dozwolone zacząć osadzanie lakierów które za każdym razem wzmacnia się lampą UV. Rodzai kolorów jest multum a dochodzą to tego rozmaitego rodzaju dekoracje, wzroki, naklejki lub ozdoby w postaci cyrkonii. Z tej przyczyny jest dozwolone nazwać to stylizacją paznokci bo czasami taki manicure wygląda jak praca prawdziwej artystki, której owocem są przebojowo udekorowane paznokcie. W ów sposób wolno nam umożliwić sobie unikalny manicure przez ok 2-3 tygodnie, po tym okresie warto go ponowić. Hybrydy zalecane są dla ogółu dziewczyn bez względu na wykonywaną pracę ze względu na fakt że są szczególnie trwałe i odporne, nie ulegną rozpadnięciu w pracy fizycznej.
Jeśli ktokolwiek jest zawiedziony z wielkości swoich paznokci to zalecamy dla niego przedłużanie żelowe. To alternatywna technika od powyższej, tu wolno nam pozwolić sobie na nadanie swobodnej długości i kształtu. Tak zrealizowany manicure jest ogromnie „spektakularny”, wyrazisty i nadaje na pewno z większym natężeniem gustownego wyglądu kobiecie. Natomiast paznokcie z długimi paznokcmi nie pasują do każdego trybu pracy. Forma ich jest w stanie się okazać nieracjonalna przy różnych zawodach np. pielęgniarka. Tutaj również mamy do czynienia z nakładaniem lakierów utwardzanych światłem UV, jednak po pierwsze naturalną płytkę piłujemy do minimalnej długości i naklejamy specjalny tips który ustanawia bazę dla przyszłego paznokcia, tworzymy mu formę i długość. Dodatkowo pielęgnujemy skórki.
Trzeba również wspomnieć o manicure japońskim który jest pomocą dla zniszczonych paznokci. Każdy kto przez dłuższy okres wykonuje hybrydę lub żel wie że po jakimś okresie czasu paznokcie robią się kategorycznie wyniszczone, łamliwe i matowe. W takim wypadku powinno się dać wypocząć paznokciom i rozpocząć wykonywać manicure japoński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *