Menu

Lasery frakcyjne u kosmetyczki

22 stycznia 2019 - Lasery frakcyjne
Lasery frakcyjne u kosmetyczki

Blizny obejmują większości spośród nas. Wykształcają się po powierzchniowych zranieniach i wygasają bez zostawienia po sobie pozostałości. Utrzymują aczkolwiek też takie, które przeganiają nam sen z powiek, stwarzając komplikacje psychiczne, a nawet zdrowotne.
Na wstępie powinno się omówić starannie z jakimi wariantami blizn mamy do czynienia. Ze względu na ich wygląd wyodrębniamy trzy rodzaje. Pierwszym z nich są blizny przerostowe, tytuowane w inny sposób hipertroficznymi. Ich powstanie na ogół uwarunkowane jest przeciągającym się biegiem gojenia innymi słowy w wyniku infekcji. Blizny takiego rodzaju są czerwone, pogrubiałe, wychodzą więcej niż poziom skóry, mimo to utrzymujące się w liniach rany. Wraz z mijaniem czasu potrafi dojść do ich wolnego znikania. Drugim rodzajem blizn są keloidy, albo bliznowce. Są to zmiany przypominające guzy, które zbudowane są z tkanki łącznej włóknistej. W przeciwieństwie do blizn przerostowych, omawianych powyżej, wychodzą poza teren rany naturalnej. Nadzwyczaj główną właściwością takiego typu blizn jest zjawisko, iż nie poddają się na nieszczęście samodzielnej redukcji wraz z lecącym czasem. Keloidy zazwyczaj posiadają nierówny kształty oraz czerwoną lub fioletową barwę. Ich tworzenie związane jest z osobistymi warunkami do zbyt przesadnie wytwarzania włókien tkanki łącznej. Ostatnim odmianą blizn są blizny atroficzne, tytuowane zanikowymi. Wskazane blizny odznaczają się na ogół okrągłym kształtem. Ze względu na fakt, że leżą pod poziomu skóry, kształtem przypominają miejscowe zagłębienie. Tworzą się na ogół w wyniku następstw trądziku ewentualnie przebytej ospy wietrznej. Do kręgu blizn zanikowych zaliczane są w dodatku rozstępy.
Powstawanie się blizn jest typowym przebiegiem gojenia się ciała po licznego typu zranieniach przerywających ciągłość skóry. Uszkodzona skóra zmieniana jest tkanką łączną, a ukazane gojenie się rany przebiega na przestrzeni 4 faz. Faza 1 jest stanem zapalnym, który ma zalążek w chwili gojenia. W okresie od 24-48 godzin dochodzi do przekrwienia, a naczynia włosowate stają się bardziej przepuszczalne. Rana zostaje wypełniona skrzepem krwi, który jest biologicznym opatrunkiem i ochrania ranę przed odwodnieniem i drobnoustrojami chorobotwórczymi. Konsekwencją fazy zapalnej jest ograniczona faza zapalna. W tym etapie rana oczyszcza się. Do rany rozpoczynają dostawać się naczynia krwionośne, utrzymuje się to w pobliżu siedmiu dni. W trzeciej fazie rozpoczyna się okres gojenia. Wytwarzany kolagen wykonuję rolę wspierania tworzącej blizny. Zachodzi stabilność pomiędzy ilością produkowanego kolagenu, a tym, który ulega rozkładowi i usunięciu. Bardzo ważne jest by pamiętać o okresowym oczyszczaniu rany i dezynfekcji, z tego powodu że postępowania te ograniczają niebezpieczeństwo pozostawania blizn. Końcową fazą w gojeniu się blizn jest okres przebudowy. Jest to długotrwały etap, który jest w stanie trwać od paru miesięcy, nawet do kilku lat.
Na definitywny wygląd blizny ma funkcjonowanie wiele bodzców. Przed wszystkim istotne są wersje urazu, to znaczy wychwycenie czy powstały za sprawą zranienia, oparzenia, bądź cięcia chirurgicznego. Na ostateczny wygląd blizny ma wpływ pomimo tego fakt w jakim punkcie na ciele się znajduje oraz indywidualne cechy organizmu, do których zaliczamy podatność do bliznowacenia. różne blizny w czasie swojej świeżości cechują się różowym kolorem, ale wraz z mijaniem czasu bieleją i przybierają perłową barwę. w żadnym razie niestety nie powracają do prawdziwego koloru cery. podyktowane jest to ubytkiem pigmentu w tkankach blizny. Na dodatek blizny skórne pozbawione są wszelkich przydatków skórnych jakimi są włosy, gruczoły łojowe oraz mieszki włosowe.

Powinniśmy niezapominać, że kluczowy wygląd zewnętrzny blizny polega w znaczym stopniu od naszej precyzyjności w jej pielęgnacji. poza aplikowania kremów i maści niepożądane jest szarpanie strupków, które stworzone są w czasie gojenia się rany. Strupki w okresie gojenia same odrywają się, a ich urywanie potrafi sprowadzić do niechcianej infekcji oraz rozszeżenia się blizny. Po procedurach w rejonie brzucha lub cesarskim cięciu pożądane byłoby zabiegać o zachowanie wagi. Nadmierny podniesienie tkanki tłuszczowej spowoduje rozciągniecie skóry, a wraz z tym blizny, która będzie większa, jeśli rana jest umiejscowiona na miejscach zagrożonych zwiększonym naprężeniem (np. na kolanie, łokciu) trzeba zredukować zginanie łokcia lub kolana aby nie doprowadzać do rozklejania się blizny. Przez co najmniej rok blizna powinna być osłaniana przed promieniami słonecznymi. brak osłony kremami z filtrem lub okrywania blizny odzieżą potrafi wpędzić do przerostów, towarzyszyć może dokuczliwe swędzenie, ból i pieczenie.
Blizna wyciągana na promieniowanie słoneczne jest w stanie na złość stać się dużo ciemniejsza co jak również ją zaznaczy.

Blizny jako normalny proces gojenia się ran mogą przysporzyć się do doświadczania dyskomfortu nie tylko fizycznego ale także psychicznego. niejednokrotnie oferowane są zabiegi plastyczne i chirurgiczne w zamiarze usunięcia blizn. Są ponadto bolesne i inwazyjne. Niosą za sobą groźbę powikłań, tymczasem nie są koniecznością i najlepszym rozwiązaniem na uwolnienie się tych nieeleganckich zmian.

W Lublinie usuwanie blizn za pomocą lasera Emerge TM proponuje salon medyczny Laser Look. Laser Emerge TM wywodzi się z grupy laserów frakcyjnych. praktyczny jest do zabiegów redukujących zmarszczki, a także wszelkich zmian skórnych spowodowanych procesem starzenia. uszczupla rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, zmienność tekstury skóry, powierzchniowe zmiany pigmentowe, rozstępy oraz przede wszystkim pomaga rekukować blizny. poprzez niemu możliwe jest pozbycie się szpetnych blizn bez potrzeby wizyty u chirurga. uważa się go więc za wzorową alternatywę dla najróżniejszych sposobów przezwyciężania zmiany skórne. Zaczerwieniona skóra i opuchlizna w strefie procedury redukuje się do zera w ciągu od 24 do 48 godzin. Mimo to nie jest obowiązkowa rezygnacja z zwykłych obowiązków i aktywności. niemniej laser na blizny Emerge TM jest całkowicie sprawdzony dla organizmu człowieka i nie powoduje niepożądanych komplikacji. wywołuje światła laserowe, które nie obejmują całej powierzchni tkanki poddawanej serii zabiegów, a jedynie pewną jej część w postaci punktów. Jego wszechstronność i elastyczność umożliwia ujędrnienie i napięcie skóry, poprzez odbudowę oraz produkowanie przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych i elastynowych. wskazane jest zaznaczyć, że laser ten jest przeznaczony do zabiegów, które nie potrzebują okresu rekonwalescencji, naturalny jej okres jest bardzo krótki. Jest to jedno z szczególnie zaufanych rozwiązań dzięki czemu możliwa jest walka z bliznami różnego pochodzenia. Ilość zabiegów koniecznych do zlikwidowania niechcianej blizny jest zależna od jej rozmiaru. Pierwsze owoce zabiegu można ujrzeć już następnego dnia, a pełne rezultaty otrzymuje się nawet po 3 miesiącach, po czasie gdy skóra zostanie przebudowana i zagojona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *